Rezerwuj Super Hotele

w Polsce i na Świecie

Hotele i noclegi w Nowym Jorku

Opublikowane przez SuperHotele w dniu

Hotele w Nowym Jorku

Hotele w Nowym Jorku

Zobacz tanie hotele i noclegi w Nowym Jorku, za które możesz zapłacić kartą kredytową lub przelewem. W rezerwacji taniego noclegu pomoże Ci doświadczony doradca. Proponujemy największy wybór hoteli w promocyjnych cenach lub w ofertach last minute. Wybierz najlepszy hotel w Nowym Jorku i  zadzwoń do doradcy 22 3553043

Ceny noclegów podawane przez popularne wyszukiwarki zazwyczaj nie podają pełnych kosztów rezerwacji. Niektóre inne systemy rezerwacyjne oferują bardzo niskie ceny hoteli.
Przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji należy sprawdzić, czy podana kwota jest ostateczna
(total price lub final price). Niektóre hotele doliczają bowiem do rachunku śniadania, opłatę rezerwacyjną (resort fee), która może wynosić od $8 do $20 za dzień pobytowy. Należy również sprawdzić czy nie otrzymamy dodatkowej opłaty za używanie hotelowej siłowni, basenu, internetu Wi-Fi a także czy parking, na którym zostawiamy nasz samochód jest faktycznie bezpłatny. Aby uniknąć tych przykrych niespodzianek należy zawsze sprawdzić,jakie usługi są wliczone a jakie należy obowiązkowo zapłacić na miejscu. Nasz system rezerwacyjny proponuje hoteli, w których nie ma dodatkowych opłat.

Rezerwacja tanich noclegów i hoteli w Nowym Jorku

Nowy Jork – największe miasto w USA i jedno z największych na świecie – 13 pod względem zamieszkującej go ludności.Turystycznie jest warte odwiedzenia z wielu powodów. Nadal uważane za „światową stolicę”, i nie da się ukryć, że właśnie to miasto jest jednym z głównych źródeł amerykańskiej kultury. Miasto składa się z pięciu dzielnic, przy czym najbardziej atrakcyjną jest oczywiście słynny Manhattan. Poza tym NYC to również Brooklyn, Queens, The Bronx, oraz wyspa Staten Island. Technicznie, Brooklyn [aka. Kings County] oraz Queens są częścią wyspie Long Island, natomiast The Bronx jest jedyną dzielnicą położoną na stałym lądzie. Dzielnica Manhattan dzieli się na trzy części: Lower Manhattan, Midtown, oraz Upper Manhattan. Lower Manhattan, czyli innymi słowy Downtown, to dzielnica niezwykle atrakcyjna ze względu na swój koloryt oraz architekturę. Krańce wyspy zwieńcza pasmo wysokich budynków, w których mieszczą się głównie biurowce. Później architektura „obniża się”. Pasmo najwyższych budynków zbliżonych koło siebie jeden koło drugiego to Midtown Manhattan, i to właśnie ta część Nowego Jorku jest jakby wizytówką tego miasta. Linie lotnicze proponują przeloty do Nowego Jorku w promocyjnych cenach.

W Nowym Jorku warto zobaczyć
Statua Wolności (Statue of Liberty) – znajdujący się na Wyspie Wolności (Liberty Island) u ujścia rzeki Hudson posąg jest od ponad stu lat symbolem wolnej Ameryki. Jest jednym z największych na świecie (prawie 93 metry wysokości), został podarowany Stanom Zjednoczonym Ameryki Północnej przez Francję z okazji setnej rocznicy deklaracji niepodległości. Statuę zbudował francuski rzeźbiarz Frédéric Auguste Bartholdi w Paryżu (w latach 1874–1884), a następnie w Nowym Jorku zmontowano ją na portowej wyspie. Odsłonięcia pomnika dokonał prezydent Cleveland 28 października 1886 roku. Konstrukcja monumentu umożliwia wspięcie się aż do korony wieńczącej głowę posągu. Niestety, wąskie schody prowadzące do pochodni są zamknięte dla publiczności. Na wejście do wnętrza pomnika czasami trzeba czekać nawet godzinę. Stojąc w kolejce, można jednak podziwiać drapacze chmur Dolnego Manhattanu. Został uznany za narodowy pomnik USA w 1924 roku, a w 1984 zabytek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Most Brookliński (Brooklyn Bridge) – jest jednym z najstarszych wiszących mostów w USA, który w chwili otwarcia w 1883 r był największym na świecie takim obiektem i pierwszym w którego konstrukcji użyto stalowych lin. Jego konstruktorowi Johnowi Augustowi Roeblingowi w wypadku w czasie prac zmiażdżyło stopę i trzy tygodnie później zmarł on na gangrenę. Dzieło dokończył jego syn, który także o mało co nie zginął podczas prac podwodnych. W dniu otwarcia przez most przeszło 150 300 osób, natomiast obecnie przejeżdża po nim 144 tysiące samochodów dziennie. Most ma 1834 metry długości i łączy dzielnice Manhattan z Brooklynem, umożliwiając przejście nad rzeką East River. Długość przęsła głównego, znajdującego się nad wodą wynosi 486 metrów, spina ono dwa pylony wyrastające 84 metry nad wodę. Dwa przęsła boczne łączące pylony z brzegiem mają po 284,5 metra długości. Głębokość fundamentów pod wodą po stronie Brooklynu wynosi 13,5 metra, zaś po stronie Manhattanu – 24 metry. Most położony jest 41 metrów nad wodą, ma około 25 metrów szerokości, a całkowita waga wynosi 14 680 ton.

Ponadto:
Park Centralny (Central Park), Times Square, Lincoln Center, Rockefeller Plaza, „Top of the Rock”, Siedziba ONZ (The United Nations, Empire State Building.

Rezerwuj Hotele i noclegi w Nowym Jorku

Biuro podróży Mega Travel proponuje Państwu hotele i noclegi w Nowym Jorku w różnym standardzie w Nowym Jorku. Rezerwujemy tanie hotele po bardzo niskich cenach bez karty kredytowej. Gwarantujemy najniższe ceny i największy wybór hoteli.

Rezerwuj lotnicze wycieczki do USA i Nowego Jorku

Hotele w Nowym Jorku

Napisz do nas jaki hotel interesuje Cię, w jakim terminie oraz jakie masz preferencje co do lokalizacji hotelu np. blisko centrum